Noc Sokoloven v Postoupkách

29.09.2019 13:26

Sokolové z TJ Sokol Postoupky  se  v poslední zářijovou sobotu  zapojili  do celorepublikového projektu s názvem Noc Sokoloven.  Organizátoři nejen pro místní děti a jejich rodiče připravili  společensko-sportovní odpoledne plné zábavy. Děti si v tvořivé dílně měly možnost vyřezat a nazdobit  dýně a z podzimních přírodnin vyrobit  další výrobky, kterými pak  vyzdobily prostor zahrady.  Kdo se nebál měl možnost se protáhnout  na vytvořeném lanovém mostě roztaženém mezi stromy.  Dále si zejména chlapci chtěli vyzkoušet jízdu zručnosti na dětské čtyřkolce a zažít pocit  profesionálního jezdce Rally při řízení sportovní vozidla v tréningovém trenažéru.   Dospělé pak potěšil výkon kroměřížské  hudební skupiny Sunday Band Syntesis, která vytvořila příjemnou atmosféru a možnost posedět si u dobrého jídla a pití.   Tématem odpoledne bylo vytvoření  tzv. živého obrazu, v podobě velkého srdce. Aktéry obrazu se stali přítomní hosté, kteří  dostali za svou snahu do ruky červený květ  na dokreslení  symboliky  lásky a přátelství.  V podvečer si děti opekly u táboráku tradiční špekáčky. Večer se přiblížil a dvě desítky dětí si  v sále tělocvičny  před spaním prohlédly filmové pásmo. Ráno děti za odměnu čekala výborná snídaně v podobě ochutnávky několika druhů domácích mazanců a dalšího chutného pečiva a s láskou vařeného kakaa.   Organizátoři akce TJ Sokol Postoupky chtějí poděkovat  partnerům akce,  příznivcům a obětavým rodičům,  kteří dětem umožnili zažít něco nového.

Sponzoři akce : Město Kroměříž,  hudební skupina Sunday Band Syntesis,

Partneři akce:  Týdeník Kroměřížska, Pivovar Maxmilián a další.

napsal: Aleš Strážnický starosta TJ Sokol Postoupky