Grand Prix Zlínského Kraje v Bezměrově

03.12.2013 09:08

Poslední listopadový den uspořádal náš šachový oddíl v penzionu Bezměrovský dvůr šachový turnaj pro mládež Zlínského kraje. Turnaj byl součástí čtyřdílného seriálu turnajů Grand Prix, z kterého se postupuje na Mistrovství České republiky. Proto kromě medailí, pohárů a dalších cen, šlo i o postupová místa ve všech šesti věkových kateriích. Hrálo se tempem 2x20 minut, švýcarským systémem na 7.kol. Zúčastnilose úctyhodných 94 hráčů ze 13 oddílů. V pěti kategoriích jsme měli své zástupce. V nejmladší kategorii do 10 let jsme měli hned tři kandidáty na medaile. Všichni tři hráči splnili očekávání a bojovali o přední příčky až do poslední partie. Jasným vítězem se stal Pavel Opluštil s plným počtem 7 bodů. Dominik Večeřa v poslední partii prohrál na čas ve vyhranné pozici a spadl z druhé příčka na konečné 4. místo. Hned za ním pak skončil Tadeáš Šruc. V kategorii dívek přidala stříbrnou medaili Hana Baštincová a Eliška Vymětalová skončila na šestém místě. V kategorii chlapců do 12 let hrál výborně Theo Fekar, který skončil na pěkném 9. místě. Ještě lépe si vedly naše dívky, když obsadili plně stupně vítězů v pořadí Petra Večerková, Lucie Vaňharová a Zdeňka Jordová. V nejstrší kategorii do 14 let přidal šestou medaili, tentokrát stříbrnou, David Opluštil. Kromě těchto individuálních úspěchů, zvítězili  Postoupky také v soutěži družstev, před Starým Městem a Vsetínem.